Drukuj

BPPT
Od początku lipca Bydgoski Park Przemysłowo Technologiczny, a tym samym tereny inwestycyjne zostały jeszcze lepiej skomunikowane.

Na podstawie umowy podpisanej ze spółką: „Infrastruktura Kapuściska", będziemy zarządzali ulicami na terenie dawnych zakładów: „Zachem", zaś do końca 2015 roku zaplanowane jest przejęcie infrastruktury drogowej na własność. Oznacza to, nie tylko spełnienie oczekiwań przedsiębiorców już działających na terenie Parku, ale również umożliwia kontynuowanie rozmów dotyczących przejęcia kolejnych terenów pod inwestycje. Odciąża także ruchliwą ulicę Glinki. Po zlikwidowaniu szlabanów na ul. Wojska Polskiego do Parku można także dojechać od strony ul. Wojska Polskiego, a mieszkańcy Łęgnowa zyskali dodatkowe połączenie z osiedlem Kapuściska przez wewnętrzne ulice Zacharewicza i Łukasiewicza, które łączą miejskie ulice Wojska Polskiego z ulicą Hutniczą. Po zakończeniu budowy ul. Nowokieleckiej ułatwiony będzie także dojazd do BPPT od kierunku z północy, przez wewnętrzne ulice Nenckiego i Geonety.
Na przejętych w zarząd drogach w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu ustawimy dodatkowe znaki i drogowskazy. Będziemy również prowadzili bieżące prace utrzymaniowe.