Drukuj

ZINTEGROWANY WĘZEŁ KOMUNIKACYJNY

BYDGOSZCZ LEŚNA
lesna

INFORMACJE DLA PODRÓŻNYCH

KASA BILETOWA PKP - nieczynna

Godziny otwarcia KASY BILETOWEJ ZDMiKP:

od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 – 15:30

 

 Lokalizacja

Adres: ul. Modrzewiowa 19, 85-631 Bydgoszcz

Współrzędne:
https://www.wspolrzedne.pl/?szer=53.142945948831695&dlug=18.032297780473108&zoom=18

Budynek znajduje się w północnej części osiedla Leśnego. W pobliżu znajduje się Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka (Zawisz), Klub Pomorskiego Okręgu Wojskowego, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych oraz Leśny Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku

 Dojazd

Do stacji Bydgoszcz Leśna można dojechać następującymi liniami autobusowymi:

Ponadto w pobliżu stacji przystanek mają dwie linie autobusowe:

Dodatkowo około kilometr na północ od stacji znajdują się przystanki tramwajowe:

 Informacje dla osób z ograniczoną mobilnością

Węzeł Komunikacji Publicznej Bydgoszcz Leśna został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstały specjalne ścieżki i oznaczenia dla osób niedowidzących, w kasach zamontowano system indukcyjny dla osób używających aparaty słuchowe.

W dojściach na perony kolejowe zamontowano windy wyposażone w system informacji głosowej i oznaczenia w alfabecie Braille'a. Obiekt jest  monitorowany.

 Historia

Obiekt został oddany do użytku w czerwcu 1969.

W roku 2015 dotychczasowy budynek dworca został wyburzony, a obsługę podróżnych przejął nowy obiekt, zbudowany na osi ul. Sułkowskiego na terenie pętli autobusowej, która w ramach inwestycji została przebudowana. W lipcu 2015 rozpoczęto przebudowę stacji. W ramach inwestycji powstał nowy budynek dworca o pow. 294 m², nowa pętla autobusowa, parkingi dla samochodów i rowerów, przejście podziemne (z 2 windami) łączące pętlę autobusową z peronami oraz Lasem Gdańskim (ponad 50 m długości) oraz dwa nowe perony krawędziowe o długości 300 m, które zastąpiły dotychczasowy peron wyspowy. Jednocześnie przebudowie uległo skrzyżowanie ulic Sułkowskiego i Modrzewiowej, na którym powstało rondo. Oficjalne otwarcie dworca miało miejsce 26 kwietnia 2016.