Autobus2

Przypominamy, że 1 marca we współpracy z gminą Białe Błota uruchamiamy nowe połączenie podmiejskie. Autobusy linii nr 90 pojadą z węzła Garbary do Łochowic. Z początkiem marca wprowadzone zostaną też zmiany rozkładów na innych liniach. W sezonie do Ostromecka pojedzie linia nr 40.

Nowa linia  będzie trasowana od pętli Garbary przez ulicę Nakielską, Lisi Ogon, Łochowo do pętli w Łochowicach (przy ulicy Zajęczej) z wjazdem kieszeniowym przez pętlę Belma. Na tej linii zaplanowaliśmy 10 kursów w dni powszednie oraz po 4 kursy w soboty, niedziele i święta. Godziny odjazdów zostały uzgodnione z Gminą Białe Błota. Na trasie znajduje się kilka miejsc, gdzie łatwo przesiadać się na inne linie autobusowe i tramwajowe.

W ubiegłym roku, dzięki dobrej współpracy z władzami gminy Białe Błota, wzmocniliśmy funkcjonujące linie nr 91, 96 i 92, wdrożono też dla mieszkańców gminy bilety malucha oraz uczniowskie.

Z początkiem marca zmienią się też rozkłady innych linii: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 51, 52, 53, 55, 56,  58, 61, 64, 65, 67, 68, 69, 71, 73, 74, 77, 79 i 89. Zmiany dotyczą przede wszystkim  niedzielnych rozkładów. W związku z zakazem handlu w ten dzień z komunikacji publicznej w niedziele korzysta mniej pasażerów, co uwzględnią nowe rozkłady. Zlikwidowane zostaną też skrócone warianty linii 74D. Szczegóły są dostępne TUTAJ.

Warto wiedzieć:

Z obecnych 9 linii podmiejskich każdego dnia korzysta około 7 tysięcy pasażerów. Autobusy obsługują łącznie około 30 sołectw miejscowości. Dzięki porozumieniu z gminą Dąbrowa Chełmińska w sezonie kursować będzie też linia autobusowa nr 40 do Ostromecka. Dodatkowo planowane jest wprowadzenie na niej atrakcyjnych biletów okresowych, z których korzystają już mieszkańcy innych gmin z Metropolii Bydgoszcz, które zawrły porozumienie z Miastem. Więcej informacji znajduje się w tekście „Korzystne zmiany na linii do Ostromecka”.

 90 grafika