Drukuj

Autobus2

W dniu Wszystkich Świętych podróżowanie autobusem lub tramwajem, wzorem ubiegłych lat, będzie bezpłatne. Przygotowaliśmy również szereg dodatkowych połączeń. Transport publiczny to najlepszy sposób na wygodne i bezstresowe poruszanie się tego dnia po mieście.

1 listopada wszyscy pasażerowie mogą podróżować komunikacją miejską bezpłatnie. Ułatwi to znacznie poruszanie się po Bydgoszczy. Autobusy i tramwaje zajmują zdecydowanie mniej miejsca na ulicach niż indywidualne pojazdy. To stwarza szansę, na płynniejszy ruch w tak newralgicznym dniu. Wybierając autobus lub tramwaj nie trzeba martwić się również o miejsce parkingowe.

Więcej autobusów i tramwajów

Jednocześnie przygotowaliśmy też szereg wzmocnień na liniach tramwajowych i autobusowych (bardziej pojemne  pojazdy, większa częstotliwość kursów). 1 listopada na bydgoskie ulice w porównaniu ze zwykłym dniem wolnym wyjedzie dodatkowe 67 autobusów i 11 składów tramwajowych. Na dodatkowe kursy wydamy około 160 tysięcy złotych. Łączny koszt funkcjonowania komunikacji w okresie dnia Wszystkich Świętych to prawie pół miliona złotych.

Dodatkowe linie

Już od czwartku (31 października) funkcjonować będą też pierwsze linie specjalne zapewniające lepszy dojazd do największych cmentarzy. Linia nr 108 połączy osiedle Kapuściska przez Trasę Uniwersytecką z osiedlem Leśnym. Linia nr 109 zapewniać ma bezpośrednie połączenie Fordonu przez trasę WZ z Osową Górą. Natomiast specjalna linia nr 110 ma zapewnić dojazd z Błonia na cmentarze znajdujące się w sąsiedztwie  ul. Pileckiego i Artyleryjskiej. Te linie kursować będą do (2 listopada). W piątek (1 listopada) funkcjonować będzie dodatkowo linia nr 107 zapewniająca dojazd na Wiślaną z pętli Przylesie oraz Wyścigowa.

Schemat połączeń

Trasy nowych linii autobusowych:

Funkcjonowanie komunikacji 1 listopada (piątek)

Tramwaje:

Autobusy:

 Funkcjonowanie komunikacji 2 listopada (sobota)

Tramwaje:

Autobusy: