chodnik-1Zakończyły się prace projektowe niezbędne do budowy kolejnego odcinka chodnika wzdłuż ul. ks. Skorupki, a także poszerzenie przestrzeni dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Powstańców Wielkopolskich i Mickiewicza. Wkrótce ogłosimy przetargi na prace budowlane. Oba zadania trafiły do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Zadanie w Śródmieściu obejmuje przebudowę skrzyżowania ulic Niemcewicza i Powstańców Wielkopolskich – przewężenie jezdni, przebudowę chodników, nasadzenia zieleni. Powstanie w ten sposób pierwszy tak zwany parklet – miejsce dedykowane pieszym wygospodarowane z jezdni. W budżecie miasta zabezpieczono na ten cel 150 tysięcy złotych.

Zakończyły się też prace nad dokumentacją niezbędną do budowy chodnika wzdłuż ul. I. Skorupki na odcinku od posesji 86 do ul. Grobla. Na ten cel trafi 130 tysięcy złotych. Wcześniej na tym osiedlu w oparciu o BBO powstawały odcinki nowych chodników m.in. na ul. J. Kossaka.

Kończymy też prace nad listą chodników, które zostaną wyremontowane w tym roku ze środków na utrzymanie ulic i mostów. Co roku na ten cel trafia ok. 2 mln zł.

Przypominamy, że interwencje związane m.in. z uszkodzeniami chodników można zgłaszać drogą e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez aplikację Dbamy o Bydgoszcz.
Wszystkie sygnały są sprawdzane i pomagają planować dalsze prace naprawcze.