kapliczna-3Przygotowujemy się do budowy ulic: Koguciej, Sowiej i Strusiej na Osowej Górze oraz Pszczelnej na Miedzyniu-Prądach.

Przygotowane koncepcje będą mogli od 11 stycznia do 2 lutego ocenić sami mieszkańcy. Dzięki temu jeszcze w tym roku będa mogły zostać zlecone prace projektowo-budowlane.


W pierwszej kolejności opracowane zostały koncepcje. Teraz poddamy je konsultacjom społecznym. Zależy nam, by nowa infrastruktura jak najlepiej spełniała oczekiwania mieszkańców. Zaakceptowane wnioski zostaną uwzględnione w dokumentacji projektowej.

Konsultacje odbędą się w terminie od 11 stycznia do 2 lutego br.
Będą miały zasięg ogólnomiejski, skierowany do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy.
Swoje opinie mieszkańcy będą mogli wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej (w wersji elektronicznej dostępnej na stronie www.bydgoszcz.pl/ulice) lub przekazać na adres ZDMiKP (ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz).

Dodatkowo w poniedziałek 26 stycznia o godzinie 17 odbędzie się spotkanie on-line dla mieszkańców na profilu Bydgoskie Konsultacje na facebooku: www.facebook.com/bydgoskiekonsultacje.

Konsultacje-ulice-osiedloweObiektywne kryteria
Nowe ulice powstaną w oparciu o II edycję wieloletniego programu utwardzania ulic gruntowych. Realizowane są zadania, które zdobyły najwięcej punktów w takich kryteriach jak:
- gęstość zaludnienia
- ważność ulicy lokalnej w układzie transportowym miasta (połączenie z układem dróg podstawowych i innymi drogami twardymi)
- wskaźnik długości lokalnych dróg gruntowych do sumy długości dróg lokalnych na osiedlu