rewitalizacja-1Rozpoczęły się prace przy budowie umocnionego nabrzeża w Starym Fordonie.
Umożliwi ona cumowanie i wodowanie łodzi oraz zachęci do odpoczynku nad Wisłą.

Trwa też przetarg na kompleksową rewitalizację uliczek i terenów zielonych pomiędzy ulica Bydgoską i brzegiem Wisły. Nabiorą one estetycznego wyglądu i zachęcą do rekreacji. 

rewitalizacja-4Nabrzeże ma pełnić kilka funkcji. Podstawowa to wzmocnienie potencjału Starego Fordonu, który znów zwraca się ku Wiśle. Będzie to miejsce wypoczynku i rekreacji z siedziskami. Stworzy również możliwość wodowania i cumowania jednostek pływających. Umocnione nabrzeże będzie również pełniło funkcję ochronną (ostrogi) i będzie wzmacniać projektowaną drogę dojazdową do planowanego w przyszłości portu.

rewitalizacja-2W trakcie prac, zadanie zostało rozszerzone o elementy związane z monitoringiem. Nabrzeże będzie wyposażone w oświetlenie i odwodnienie. Zadanie wprowadzono do planu rewitalizacji Starego Fordonu w wyniku konsultacji społecznych. Do nabrzeża prowadzić będzie wyremontowana ulica A. Frycza-Modrzewskiego.

rewitalizacja-3Projekt uwzględnia duże wahania poziomu rzeki. Wykonawca rozpoczął już prace ziemne i przygotowuje się do pogrążania stalowych grodzic. Najdłuższe z nich z mają 12 metrów. Ścianki w brzegu rzeki zabezpieczą nabrzeże przed podmywaniem. Staną się jednocześnie częścią obiektu, na której powstanie zbrojona betonowa konstrukcja kolejnych stopni nabrzeża.
Prace budowlane pochłoną 7,24 mln zł. Ich zakończenie planowane jest na koniec przyszłego roku.

To nie koniec inwestycji w Starym Fordonie.

Obecnie trwa przetarg na kompleksową rewitalizację uliczek i terenów zielonych pomiędzy ulica Bydgoską a brzegiem Wisły.
Nabiorą one estetycznego wyglądu i zachęcą do rekreacji. Zbudujemy też skatepark, pumptruck, plac zabaw, ścianki wspinaczkowe i boisko do siatkówki plażowej. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Na początku bieżącego roku podpisaliśmy natomiast umowę na rewitalizację Rynku w Starym Fordonie. Inwestycja pochłonie ponad 7 mln zł.Dużo zieleni, nawierzchnie z kamiennej kostki, eleganckie oświetlenie, fontanna to najważniejsze założenia opracowanej wcześniej koncepcji. Wybraliśmy ją w drodze konkursu i konsultowaliśmy z mieszkańcami. Rynek po rewitalizacji stanie się niewątpliwie wizytówką Starego Fordonu. Więcej na tent temat TUTAJ