wita-1Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej na bydgoskich ulicach nie zabraknie świątecznych dekoracji. Liczymy, że dostarczą wielu estetycznych wrażeń. Na ulicach Starego Miasta tej zimy zainstalujemy kilka nowych iluminacji. 

Tegoroczne święta będą niewątpliwie inne od poprzednich, ale zrobimy wszystko Bydgoszcz i w tym roku należała do najpiękniej udekorowanych miejsc.

Nasze miasto uznawane jest za jedno z najpiękniej udekorowanych w trakcie Świąt Bożego Narodzenia. W ubiegłorocznym plebiscycie na „Świetlną stolice Polski" zajęliśmy 4.miejsce.

wita-4Najwięcej dekoracji tradycyjnie rozbłyśnie na zrewitalizowanym Starym Rynku. Ustawimy tam nową instalację w formie 5 metrowej figury anioła, który swoją formą nawiązywać będzie do artystycznej rzeźby. Pojawią się święcące prezenty, stylowe przedwojenne auto w formie iluminacji . Oprócz iluminowanego fotela, przy którym chętnie fotografowali się mieszkańcy i turyści rozbłyśnie też instalacja w formie kominka.

Tradycyjnie podświetlimy gmach bydgoskiego ratusza multimedialną instalacją. Latarnie na Rynku przybiorą formę świetlistych kwiatów. Na płycie Starego Rynku ustawimy przystrojoną kilkunastometrową choinkę, która przyjedzie do nas z Borów Tucholskich.

Do zrobienia zdjęć na tle bydgoskiej starówki zachęcać będzie też iluminowana fotoramka oraz skrzydła anioła. Dekoracje, w formie karety wraz z reniferem oraz Gracja z parasolką przejdą gruntowny lifting, gdzie zostanie odnowiona cała konstrukcja i wymienione zostanie oświetlenie, ustawione zostaną w Śródmieściu. Nową dekorację zyska również Most Królowej Jadwigi w formie trzymetrowych świetlistych królewskich koron.

Nad ul. T. Magdzińskiego zamontowana zostanie natomiast instalacja świetlna w formie żarówek, a nad ulicą Długą pojawią się przewieszki w kształcie bydgoskich spichrzy nad Brdą. Nowymi elementami będą kule świetlne nad ul. Batorego. Rozwieszenie tej instalacji możliwe będzie po uzyskaniu zgody właścicieli prywatnych nieruchomości.


wita-3Ubiegłoroczne iluminacje w formie aniołów ponownie ustawimy m.in. w Starym Fordonie, gdzie również ozdobimy latarnie na Rynku i stanie piękna choinka. Sanie z reniferami ozdobią ul. Mickiewicza. Na terenie miasta udekorujemy również drzewa na Placu Teatralnym, rondzie Jagiellonów i ul. Gdańskiej. 
Tradycyjnie dekorować będziemy również słupy oświetleniowe m.in. na ul. Gdańskiej, Dworcowej, Focha, Jagiellońskiej Długiej, Mostowej i Wyspie Młyńskiej.

Na latarniach zawieszonych zostanie ponad 150 barwnych dekoracji. Śnieżne korony rozświetlą most Królowej Jadwigi.Pojawią się również dekoracje na Wyspie Młyńskiej oraz Wyspie św. Barbary.

wita-2Na Starym Rynku stanie szopka wykonana przez uczniów bydgoskiego Liceum Plastycznego. Większość świątecznych dekoracji zamontowana zostanie do końca listopada. Będą zdobić Bydgoszcz do końca stycznia.

Ze względu na trudną sytuacją epidemiologiczną i związane z tym zalecenia sanitarne, w tym roku na ul. Mostowej nie odbędzie się tradycyjny Jarmark Świąteczny. Przeniesiony zostanie do świata wirtualnego.