nie-4Trwa realizacja trzeciego już etapu doświetlenia przejść dla pieszych na terenie miasta. W porównaniu do pierwotnego planu, zadanie zostało znacznie rozszerzone o kolejne miejsca i obejmuje już nie 11 a 15 przejść dla pieszych.
W ostatnim czasie 2 kolejne przejścia zostały doświetlane na Jachcicach w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Poprawa bezpieczeństwa
Nowoczesne oświetlenie na przejściach dla pieszych pozwala kierowcom znacznie wcześniej dostrzec pieszych i odpowiednio zareagować. Zakończone już zadania pokazały, że to bardzo skuteczny sposób na podniesienie bezpieczeństwa. W ciągu ostatnich dwóch lata zrealizowaliśmy prawie 40 zadań. Warto również wspomnieć, że w niebezpiecznych miejscach przed przejściami dla pieszych instalujemy często dodatkowe znaki, progi zwalniające, azyle i sygnalizacje.

Umowa została podpisana z firmą ELPERIA Sp. z o. o.
Wartość zadania to prawie 1 mln złotych
Prace zakończą się jeszcze w październiku.

w1Początkowo planowane było doświetlenie 11 miejsc. Całą listę jednak, dzięki korzystnej cenie uzyskanej w trakcie postępowania przetargowego, udało się rozszerzyć o dodatkowe 4 lokalizacje.
Większość zadań zostało już zrealizowanych. Zamontowane zostały już słupy i podłączone zostało zasilanie. Pozostały już tylko do zamontowania oprawy lamp. Wykonawca czeka na ich dostarczenie od producenta

Pełna lista dodatkowego oświetlenie przejść dla pieszych :
1. ul. L. Kaczyńskiego / Sandomierska
2. ul. W. Korfantego / J. Prejsa
3. ul. Magnuszewska / Modrakowa 
4. ul. 3 Maja / P. Skargi
5. ul. Fordońska / Towarowa
6. ul. Nakielska / pętla tramwajowa - prace na ukończeniu
7. ul. Nakielska / Stawowa - prace na ukończeniu
8. ul. Glinki / ul. M. Kozala 
9. Powstańców Wlkp. / Ogród botaniczny
10. Powstańców Wielkopolskich 42 
11. Sułkowskiego / Dwernickiego
12. Sułkowskiego 60 
13. J. Twardzickiego / W. Łochowskiego
14. ul. Łęczycka / Autex 
15. ul. Pelplińska / Taterników

Poprawa doświetlenia wymaga zazwyczaj montażu dodatkowych słupów z odpowiednio dobranymi oprawami (z podwójną asymetrią świecenia) oraz podprowadzenia przewodów zasilających.

Poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach poprzez dodatkowe ich doświetlenie została zainicjowana w 2018 roku przez Komisję Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Miasta Bydgoszczy i Powiatu Bydgoskiego.
Po dokładnej analizie opracowaliśmy listę 75 przejść dla pieszych kwalifikujących się do modernizacji.