Drukuj

kapliczna-1Zakończyły się prace budowlane na ulicy Kaplicznej na Siernieczku. To kolejna duża inwestycja zrealizowana w oparciu o wieloletni program przebudowy dróg gruntowych. Nowa jezdnia i chodniki ułatwiają mieszkańcom m.in. dojście do szkoły,  autobusowych przystanków oraz dojazd do posesji.

Ulica Kapliczna została utwardzona na odcinku ponad 800 metrów. Część od ul. Żyrardowskiej do wiaduktu kolejowego składa się już z wydzielonej asfaltowej jezdni i jednostronnego chodnika wyłożonego płytkami. Przy szkole podstawowej wybudowany został parking. Za wiaduktem kolejowym, ulica ma charakter pieszo-jezdni (bez wydzielonego chodnika), objętej strefą zamieszkania.

kapliczna-3W ramach zadania powstały też liczne zjazdy do posesji, energooszczędne oświetlenie uliczne, system odwadniający. Wokół ulicy dosadzone zostały krzewy oraz założony został trawniki. Dla bezpieczeństwa pieszych na całym odcinku powstały progi zwalniające.
kapliczna-4 kapliczna-6 

Prace w terenie rozpoczęły się pod koniec kwietnia bieżącego roku. Wartość inwestycji to blisko 5 mln zł. Są one objęte 5-letnią gwarancją.

Wkrótce rozpoczną się prace odbiorowe. Po ich zakończeniu piesi i kierowcy będą mogli w pełni korzystać z nowej trasy.

Ulica Kapliczna to jedna z ostatnich ulic zmodernizowana w oparciu o pierwszą edycję wieloletniego programu przebudowy ulic gruntowych, który funkcjonuje od 2016 roku.
Dzięki niemu twardą nawierzchnie zyskało już 16 odcinków osiedlowych ulic. Warto podkreślić, że równocześnie w Bydgoszczy funkcjonuje szereg innych programów i inicjatyw, dzięki którym utwardzane są kolejne ulice.

W ten sposób w ciągu ostatnich 5 lat utwardzonych zostało aż 35 kilometrów ulic. Więcej informacji o tych zadaniach znajduje się w tekście „Kolejne ulice w asfalcie i ażurach"