grunwaldzka-71 września rozpoczyna się  2. edycja ogólnopolskiej zabawy, która wyłoni najbardziej rowerowe miasto w kraju. Bydgoszczanie powalczą o ten zaszczytny tytuł razem z sąsiadami z Metropolii Bydgoszcz.  

Rozpoczynająca się rywalizacja będzie bardziej zacięta niż przed rokiem. Do akcji włączyły się aż 43 miasta. To dwa razy więcej niż w pierwszej edycji Rowerowej Stolicy Polski.

W tym roku odbył się już wakacyjny trening miast. Bilans treningu to 5 tys. aktywnych użytkowników i 1,3 mln przejechanych kilometrów.

Rowerem zdrowo, sprawnie i prestiżowo
Ideą akcji jest zachęcanie Polaków do wybierania roweru zamiast samochodu. Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Z roku na rok to coraz modniejszy i częściej wybierany środek transportu. Polacy pokochali rowery, więc zdobycie Pucharu Rowerowej Stolicy Polski to marzenie każdego z 43 miast, w tym Metropolii Bydgoszcz. Nie pozostaje nic więcej tylko wsiąść na rower i włączyć bezpłatną aplikację „Rowerowa Stolica Polski".

Szanse na zdobycie Pucharu dla każdego miasta są jednakowe. Świadczy o tym fakt, że zwycięzcami poprzedniej edycji stała się Nowa Sól, która najlepiej zmobilizowała w swoim mieście miłośników dwóch kółek. Zgodnie z zasadami zabawy ilość przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców.

rower-230 dni zabawy – dołącz już dziś
Przez cały wrzesień każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją, będzie się liczył w rywalizacji miast. Niech nas nie zniechęca deszczowa pogoda – każdy czas jest dobry na rower. Nasze miasto przygotowało kilka wspólnych przejazdów, które będą potężną dawką przejechanych kilometrów. Warto zarezerwować ten czas, na wspólne rowerowe wycieczki.

Dodatkowo użytkownicy mogą stworzyć swoje własne rywalizacje wśród przyjaciół, znajomych z pracy, rodziny – konfiguracje są dowolne! Co więcej zabawa jest otwarta na cały świat - użytkownicy mogą kręcić kilometry dla swojego miasta w każdym zakątku świata.

Dużą rolę w promocji tego projektu odgrywają ludzie działający społecznie, na rzecz promocji transportu rowerowego w Bydgoszczy. Przedstawiciele Bydgoskiej Masy Krytycznej przygotowali propozycję wspólnych przejazdów do miejsc oddalonych kilkanaście kilometrów od Bydgoszczy. Udział w takich przejazdach będzie oczywiście bezpłatny.

rower-1Aplikacja - wiele korzyści
Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział w zabawie. Wystarczy pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny.

Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody.

Bezpłatna aplikacja do pobrania na stronie www.rowerowastolicapolski.pl