focha-2W sobotę (29 sierpnia) planowane jest otwarcie wyremontowanego torowiska od ul. Królowej Jadwigi do pętli Wilczak. Rozpoczęły się natomiast prace przy budowie nowej drogi rowerowej wzdłuż ul. Focha. Bezpieczna trasa dla rowerzystów powstaję pomiędzy rondem Grunwaldzkim i mostami Solidarności.


focha-1Nowa trasa po południowej stronie ul. Focha będzie miała charakter wydzielonej drogi dla rowerów. Po północnej stronie na odcinku Grottgera- Multikino trasa została już wybudowana w trakcie przebudowy węzła Garbary oraz w ramach budowy dróg rowerowych w ciągu ul. Grunwaldzkiej.

Na moście droga dla rowerów zostanie wydzielona na chodniku za pomocą oznakowania poziomego. Ruch pomiędzy operą i pl. Teatralnym ma odbywać się na wspólnej jezdni na zasadach ogólnych.

Budowa wydzielonego ciągu rowerowego wymaga zmiany geometrii jezdni. Te prace już się rozpoczęły. Rozbierane są krawężniki i przebudowywane są elementy kanalizacji deszczowej. W związku z tymi pracami jezdnia ul. Focha na odcinku od Kordeckiego do mostów Solidarności została zawężona do jednego pasa ruchu.

Kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę, na prawy skrajny pas ul. Focha od ronda Grunwaldzkiego do skrzyżowania z ul. Kordeckiego, który został przeznaczony wyłącznie do skrętu w prawo.

focha-3Na piątek (28 sierpnia) planowane są natomiast  przejazdy techniczne i prace odbiorowe na wyremontowanym torowisku ul. Nakielskiej. Po ich pozytywnym zakończeniu, w sobotę przywrócony zostanie ruchu tramwajowy na odcinku od Królowej Jadwigi do pętli Wilczak.
Piszemy o tym TUTAJ