droga-rowerowaPrzypominamy, że do końca miesiąca trwają konsultacje dotyczące budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Jeździeckiej pomiędzy Myślęcinkiem a Niemczem. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną – na pytanie mieszkańców dotyczące inwestycji odpowiadamy w formie internetowego Q&A (pytanie i odpowiedź).

Rowerowa inwestycja zlokalizowana zostanie w północnej części miasta, przy granicy z miejscowościami Niemcz i Osielsko. Łączna długość projektowanego ciągu pieszo-rowerowego wynosi około 2,3 km, a typowa szerokość to 3 m. Trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy w systemie „zaprojektuj i zbuduj". Inwestycja obejmuje budowę ciągu pieszo – rowerowego na odcinku od ul. Podkowa do ul. Gdańskiej z nawiązaniem do istniejącego fragmentu pomiędzy ulicą Bydgoską, a Słowackiego w Niemczu.

Mieszkańcy mogą zgłosić swoje uwagi ws. przebudowy za pośrednictwem karty konsultacyjnej dostępnej www.bydgoszcz.pl/jezdziecka lub w formie papierowej złożyć wy Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy (ul.Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz).

Dodatkowo - w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną – na pytanie mieszkańców dotyczące inwestycji odpowiadamy w formie internetowego Q&A (pytanie i odpowiedź).
Pytania dotyczące koncepcji można przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Zachęcamy do zadawania kolejnych i przesyłania swoich uwag.
Kolejne pytania z odpowiedziami będą publikowane na stronie www.bydgoskiekonsultacje.pl

Pytania i odpowiedzi (część I)

•Czy zostaną przebudowane zatoki autobusowe?
◦Opracowana wcześniej koncepcja zakłada również przebudowę i przesunięcie przystanków autobusowych w formie peronów przystankowych. Dodatkowo pierwszy przystanek przy ul. Gdańskiej zostanie przebudowany na zatokę autobusową.

• Czy budowa wpłynie na kursowanie autobusów linii nr 52?
◦Na razie nie są planowane zmiany w komunikacji publicznej.

•Kiedy planowane jest zakończenie inwestycji?
◦Jest ona realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. Zakładamy, że opracowanie dokumentacji, prace budowlane i rozliczenie zadania nastąpi do połowy 2022 roku.

•Czy wyremontowana zostanie też jezdnia ul. Jeździeckiej?
◦Koncepcja zakłada jedynie wymianę nawierzchni na skrzyżowaniu z ul. Hippiczną oraz przy wjeździe na teren BCTW, gdzie planowane jest wytyczenie bezpiecznego przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego z azylem.

•Gdzie mogę znaleźć całą koncepcję budowy?
◦Koncepcję budowy można pobrać ze strony: www: https://drive.google.com/file/d/1OJsLPjE-dQ_ybVMo-TqaUK2O57pA63iz/view?usp=sharing

•Proszę o informację, czy zostało przewidziane wykonanie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Jeździeckiej i Bażanciej?
◦Tak, koncepcja zakłada wytyczenie w obrębie tego skrzyżowania przejścia dla pieszych.