Drukuj

stawowa-1Przebudowa ul. Stawowej na Błoniu pochłonie ponad 1,6 mln zł. Ulica na odcinku od nowego ronda przy ul. W. Broniewskiego do ul. ks. J. Schulza zostanie wyposażona w bezpieczne przejścia i progi zwalniające. Umowa została podpisana. Ruszają prace budowlane.

Projekt zakłada usunięcie całej konstrukcji jezdni i zatok parkingowych na odcinku od W. Broniewskiego do ul. ks. Schulza. Następnie od podstaw powstanie konstrukcja nowej ulicy z miejscami postojowymi. Jezdnia zostanie wyposażona w szereg elementów podnoszących bezpieczeństwo. 

Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami stosowane będą też w rejonie przejść płytki kierunkowe oraz elementy ryflowane (ułatwiające orientację).
Część miejsc postojowych zostanie oznaczona niebieskimi kopertami.

Ponadto zainstalowane będą wyspowe progi zwalniające rozdzielone separatorami.
Cała ulica objęta będzie strefą ograniczonej prędkości do 30 km/h.

stawowa-2W przetargu wpłynęła jedna oferta. Firma zainteresowana prowadzeniem prac wyceniła je na wartość ponad 1,6 mln zł. Umowa została podpisana. Ruszają prace budowlane, które zakończą się do końca października.

Przebudowa będzie prowadzona w dwóch etapach, dzięki czemu uda się zminimalizować utrudnienia związane z dojazdem do przyległych bloków i posesji.
W pierwszej kolejności zamknięty zostanie odcinek ul. Stawowej od ul. Madalińskiego do ul. Słupskich. Po niespełna miesiącu Wykonawca przystąpi do realizacji odcinka od ul. Słupskich do ronda przy u. Broniewskiego.

Objazd Stawowa - linia nr 57Z uwagi na prowadzone roboty, nastąpi też tymczasowa zmiana trasy linii nr 57.

Linia w obu kierunkach będzie skierowana ulicą Władysława Broniewskiego. Z obsługi pasażerskiej zostanie wyłączony przystanek ks. Schulza / Stawowa.stawowa-3Inwestycja uzupełnia szereg remontów zrealizowanych na Błoniu w ostatnich latach m.in. na ul. Madalińskiego, Broniewskiego, Władysława IV.  W ubiegłym roku rozpoczęły się też inwestycje, w których kluczowe jest podnoszenie bezpieczeństwa. Stąd między innymi budowa ronda na połączeniu ul. Stawowej i Broniewskiego oraz instalacja azyli dla pieszych na ul. 16 Pułku Ułanów Wlkp.