Drukuj

rozogi-1Trwa utwardzanie ulic gruntowych płytami ażurowymi. Część jezdni jest również utwardzana betonową kostką co ułatwia poruszanie się pieszym. Zadanie zostało już zrealizowane na bydgoskim Szwederowie i w Starym Fordonie. Trwają jeszcze prace na Glinkach i Jachcicach.

Tego typu zadania są realizowane głównie na terenach o dużej przepuszczalności gruntu i w miejscach nie narażonych na częste przejazdy pojazdów ciężarowych. Zależy nam też na utrzymaniu ciągłości utwardzanych ulic z innymi istniejącymi drogami twardymi oraz poprawie dojazdu do osiedlowych obiektów użyteczności publicznej. 

jordanowska-1Prace utwardzanie ulic gruntowych płytami ażurowymi zostały już zakończone na ul. Jordanowskiej (Szwederowo) oraz na ul. Siemaszkowej (Stary Fordon).


rozogi-2Nadal realizowane są roboty na ponad 500 metrowym odcinku ul. Partyzantów (Jachcice) oraz na ul. Rozłogi (Glinki)

 


W poniedziałek 10 sierpnia planowane jest rozpoczęcie prac na ulicy Turystycznej i Letniskowej (Opławiec)
We wrześniu realizowana będzie natomiast ulica Agatowa na Prądach

W budżecie Miasta na tegoroczną III już edycję przedsięwzięcia zarezerwowano łącznie 3 mln zł. Program utwardzania ulic gruntowych płytami ażurowymi spotkał się natomiast od samego początku z bardzo dobrym przyjęciem mieszkańców. Cały czas napływają do nas wnioski mieszkańców, o takie działania na kolejnych ulicach gruntowych.