Drukuj

rowerek-1Ogłosiliśmy przetarg na projekt i budowę drogi rowerowej wzdłuż ulicy Jeździeckiej, która od północy otacza Myślęcinek. Rozwiązania na nowej trasie na granicy Bydgoszczy i Osielska, będziemy konsultować z mieszkańcami.

Nowa droga rowerowa powstanie na odcinku od Gdańskiej do pętli autobusowej na osiedlu Podkowa.

Koncepcja dla tej inwestycji została już opracowana. Teraz ogłosiliśmy przetarg na wybór Wykonawcy, który zrealizuje zadanie w formule „zaprojektuj i zbuduj". Wykonawca będzie miał na realizację zadania 16 miesięcy od daty podpisania umowy. Roboty obejmą prace na odcinku ponad 2 km.

Zależy nam by nowa infrastruktura pozwalała na bezpieczne poruszanie się nie tylko rowerzystom ale również pieszym. Ciąg pieszo-rowerowy będzie skomunikowany z istniejącą infrastrukturą dla niechronionych uczestników ruchu, w tym również z przystankami komunikacji publicznej. Wytyczone zostaną nowe przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.

Nowa infrastruktura powstanie na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Miastem Bydgoszcz i Gminą Osielsko. Zakłada ono sfinansowanie zadania po połowie. Nowa infrastruktura ułatwi bezpieczne poruszanie się pomiędzy różnymi częściami Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku oraz dojazd do pobliskich miejscowości na terenie gminy.

W ostatnich latach wzdłuż ul. Jeździeckiej powstał odcinek drogi rowerowej pomiędzy nowym rondem na połączeniu z ulicą Słowackiego i skrzyżowaniem z ul. Hipiczną. Na odcinku od Hipicznej w kierunku Rynkowa zainstalowane zostały progi zwalniające. Na połączeniu z ulicą Słowackiego powstało natomiast rondo.