Drukuj

kana-2Rozpoczęła się budowa nowych alejek spacerowych wokół Starego Kanału Bydgoskiego pomiędzy śluzami przy ul. Wrocławskiej i Czarnej Drodze. Po stronie Okola powstaje też droga dla rowerzystów. Zadanie realizowane jest w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W trakcie głosowania bydgoszczanie uznali, że warto rozpocząć kolejne prace związane z rewitalizacją Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim.

Przebudowana zostanie część alejek znajdujących się pomiędzy śluzami w rejonie ul Wrocławskiej i Czarnej Drogi. W ubiegłym roku opracowana została niezbędna dokumentacja projektowa. Z początkiem tego roku wybrano wykonawcę prac budowlanych, które właśnie się rozpoczęły.

W pierwszej kolejności powstaje ciąg pieszy po południowej stronie kanału. Zabezpieczone przed uszkodzeniem zostały sąsiednie drzewa. Przygotowywana jest podbudowa pod nowe estetyczne ścieżki. Zabezpieczane przed uszkodzeniem są również drzewa przy alejkach po stronie Okola.

kana-3Trasa zlokalizowana po północnej stronie będzie miała charakter ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3,5 metra. Zacznie się przy ul. Kanałowej i prowadzić będzie w bliskim sąsiedztwie brzegu. Natomiast aleja na brzegu południowym będzie węższa (około 2 metry) i będzie przewidziana dla pieszych.

Trasa okalająca tę część kanału będzie też doskonałym miejscem dla biegaczy z Okola i Wilczaka. Zarezerwowane zostaną też miejsca na nowe ławki.
Łącznie na inwestycje nad Starym Kanałem Bydgoskim zarezerwowano pulę 1,6 mln zł.

To kolejna inwestycja w tej części miasta.

Przypominamy, że trwa też budowa dróg rowerowych po obu stronach ul. Kruszwickiej. W ramach zadania powstaje infrastruktura dla ruchu rowerowego obejmująca nie tylko ulicę Kruszwicką ale też rondo Poznańskie wraz z wlotami ul. Poznańskiej, Grudziądzkiej, Stromej i Szubińskiej.