polska

W najbliższy weekend z uwagi na Bieg Niepodległości oraz inne uroczystości związane z obchodami 101. rocznicy odzyskania Niepodległości w centrum wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu.

Zmiany wprowadzone zostaną na Placu Wolności, ul. Gdańskiej, ul. Kamiennej, ul. Sułkowskiego, ul. Chodkiewicza, ul. 20 stycznia 1920 r., ul. Paderewskiego, ul. Staszica, ul. 3 Maja, ul. Piotra Skargi, ul. Konarskiego, ul. Jagiellońskiej i ul. Gimnazjalnej.

Na potrzeby obu wydarzeń zostanie wprowadzony całkowity zakaz zatrzymywania się - na Placu Wolności, ul. Gimnazjalnej i ul. 20 stycznia 1920 r. na parkingu przed Filharmonią Pomorską, odp 8 listopada (piątku) od godz. 17.00.

Zamknięcie dla ruchu kołowego na Placu Wolności, ul. Gimnazjalnej i ul. Piotra Skargi na potrzeby organizowanej uroczystości i biegu nastąpi w dniu 11 listopada (poniedziałek) od godz. 08.00. Ze względu na powyższe dojazd poprzez ul. Gimnazjalną, Plac Wolności oraz ul. Konarskiego, ul. Piotra Skargi, ul. Gimnazjalną, Plac Wolności do ul. Gdańskiej stanie się niemożliwy. Na pozostałych ulicach ruch drogowy będzie wstrzymywany wyłącznie na czas trwania biegu, począwszy od godz. 14.45. Po przebiegnięciu ostatniego z biegaczy służby porządkowe organizatora zawodów wraz z Policją będą przywracały porządek na drogach. Końca utrudnień należy spodziewać się około godz. 18.  

Prosimy o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie oraz stosowanie się do poleceń służb porządkowych regulujących ruch w obrębie ulic objętych czasową organizacją ruchu.

Mapka z trasą biegu dostępna jest TUTAJ.