ilu2

Przygotowujemy się do wykonania świątecznej iluminacji miasta. Każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcia z rozświetlonymi anielskimi skrzydłami. Na Starym Rynku ustawimy też dekorację w formie stylizowanego starego samochodu.

Bydgoszcz co roku należy to najpiękniej udekorowanych miast. W okresie świątecznym montujemy coraz więcej atrakcyjnych ozdób. Tak będzie też w te święta.

Nowością będą między innymi zestawy świecących po zmroku anielskich skrzydeł. Liczymy, że będzie to doskonała pamiątka dla bydgoszczan oraz turystów, którzy będą chcieli zrobić sobie zdjęcie na ich tle. Równie atrakcyjny wygląd ma iluminowana dekoracja w formie starego samochodu.

Na Starym Rynku stanie iluminowany fotel, a nad ulicą Długą pojawią się przewieszki w kształcie bydgoskich spichrzy nad Brdą.

ilu1

Tradycyjnie dekorować będziemy również słupy oświetleniowe m.in. na ul. Gdańskiej, Dworcowej, Focha, Jagiellońskiej Długiej, Mostowej i Wyspie Młyńskiej. Ubiegłoroczne iluminacje w formie aniołów ponownie ustawimy m.in. w Starym Fordonie, a sanie z reniferami ozdobią ul. Mickiewicza. Iluminowane prezenty rozłożymy na placu Teatralnym. Most Staromiejski, na którym będzie ponownie odbywał się jarmark bożonarodzeniowy przyozdobiony zostanie świetlnymi girlandami.

Poza tym ozdobimy część małych drzew na ul. Gdańskiej oraz duże drzewo na rondzie Jagiellonów.

Zależy nam, by iluminacje zaczęły działać w pierwszej połowie grudnia. Obecnie trwa procedura, w której wybierzemy firmę odpowiedzialną za montaż nowych oraz ubiegłorocznych dekoracji.

Warto wiedzieć

W te święta wykorzystamy udogodnienia, które powstały w trakcie rewitalizacji Starego Rynku. Odnowione słupy dostosowaliśmy do montażu iluminacji. Ułożone przewody na płycie rynku uwzględniają już miejsce na choinkę.