Drukuj

089
Podczas wymiany nawierzchni na południowych mostach Solidarności (w kierunku do centrum - po stronie Opery Nova) w ciągu ulicy Marszałka Focha, okazało się, że naszej ingerencji wymaga także tzw. płyta pomostu. W związku z tym, pomimo gotowej już nowej nawierzchni na przęsłach, dalsze roboty musieliśmy przerwać. W tej chwili określamy zasięg degradacji pomostu, na podstawie, którego rozszerzymy zakres remontu.

Warto w tym miejscu wyjaśnić, ponieważ to bardzo ważne, że wytrzymałość elementów, które obecnie musimy naprawić była oszacowana na ponad 50 lat. Niestety, po niespełna kilkudziesięciu okazało się, że podczas wykonywania prac, budowlańcy niestarannie wykonali konstrukcję i w konsekwencji teraz musimy poprawić roboty z ubiegłego wieku. Dopiero całkowite odsłonięcie konstrukcji, obnażyło faktyczną kondycję podłoża, które nie powinno być w stanie, jak na zdjęciu.

Bern

W efekcie z konieczności zachowania reżimu technologicznego szacujemy, że wszystkie niezbędne prace możemy zakończyć w połowie października. Obecnie największą bolączką dla kierowców jest dopuszczenie do ruchu tylko jednego z trzech pasów.

Bern

Prosimy zatem, o cierpliwość i zrozumienie. Prowadząc w tej chwili prace remontowe, chcemy za jednym razem doprowadzić wszystkie elementy konstrukcji do porządku, tym bardziej, że dylatacje obiektów mostowych są szczególnie narażone na nieszczelności i destrukcyjne działanie wody i substancji odladzających mosty.