Budowa cieek rowerowych
01 września ruszy rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Potrwa do końca miesiąca.Już wcześniej Bydgoszczanie pokazali swoją moc. Nasi rowerzyści znajdują się w ścisłej czołówce w Polsce i w Europie. Mamy kolejną szansę, żeby się zaprezentować i wygrać dla naszego Miasta Puchar. Jak to zrobić ? Wystarczy ściągnąć aplikację: „Rowerowa Stolica Polski" na urządzenie mobilne i rejestrować każdy przejechany na rowerze dystans. W zależności od urządzenia aplikacje są dostępne - dla systemu Android będzie to Google Play, a dla IOS App Store. Aplikacje są bezpłatne. Wystarczy wejść na stronę sklepu, ściągnąć, zainstalować i uruchomić. W formularzu podać podstawowe dane i zaznaczyć dla jakiego miasta kręcimy kilometry.
Niewątpliwie atrakcyjność zabawy podnosi możliwość rywalizacji między szkołami, firmami, grupami znajomych i nieznajomych. Wystarczy wyszukać grupy dołączyć do jednej z nich, albo założyć własną i wyzwać na pojedynek inną.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że od 01 lipca aplikacja Aktywna Bydgoszcz zmieniła nazwę na: „ROWEROWA STOLICA POLSKI". Korzystający z aplikacji, którzy chcą wziąć udział we wrześniowej rywalizacji, muszą jedynie przyłączyć się do zabawy w ramach posiadanej aplikacji. Nadal też będą mogli korzystać z pozostałych funkcji aplikacji.
Pisząc na naszej stronie o wyjątkowej roli roweru w sieci połączeń komunikacji miejskiej oraz stale rosnącym wskaźniku motoryzacji w naszym Mieście w sposób szczególny namawiamy do wzięcia udziału w zabawie i popularyzowaniu bicykla, jako środka codziennej podróży do pracy, do szkoły, na uczelnię. Ufamy, że wielu, w których odezwie się duch rywalizacji i przesiądzie się we wrześniu na rower po zakończeniu zabawy w dalszym ciągu będzie z niego korzystała jako środka transportu i rekreacji.
Przypominamy, zatem jeszcze raz ruszamy 01 września 2019 r. od tego dnia każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją, będzie liczony w rywalizacji miast. Zabawa potrwa do końca września. Każdego dnia można zbierać kilometry w dowolnej drodze jadąc na rowerze.
Wszystkim, którzy nie posiadają na własność bicykla, przypominamy, że do ich dyspozycji jest blisko 600 rowerów w 55 stacjach roweru miejskiego, który można wypożyczyć na minuty.