006
W najbliższym czasie, a dokładnie w czwartek 13.06. rozpoczniemy prace remontowe kładki dla pieszych nad bardzo ruchliwą ulicą Fordońską w rejonie ulic Jasinieckiej i Wiślanej.

 Stalową konstrukcję kładki, jak również tzw. pochylnie w pierwszej kolejności oczyścimy całkowicie z poprzednich powłok malarskich. Na oczyszczone i odtłuszczone powierzchnie, nałożymy powłoki antykorozyjne. Następnie pokryjemy kolorami, które wskazał, a tym samym zaaprobował plastyk miejski. Nowa tonacja barw w odcieniach popielu i grafitu będzie spokojniejsza i bardziej stonowana w porównaniu do poprzednich kolorów.
Nie będziemy wymieniali całej nawierzchni na kładce. Przeprowadzimy naprawy, miejsc, które wymagają naszej ingerencji. Z pewnością korzystających z przeprawy nad ulicą Fordońską, ucieszy fakt, że roboty będą prowadzone bez wyłączenia kładki z użytkowania.
W ramach ciekawostki warto dodać, że obecnie trwałość na zabezpieczenia antykorozyjne i powłoki lakiernicze obejmuje okres 25 lat. Kolor powinien „trzymać" przez 10 lat w zależności od barwy i absorbcji promieniowania UV.