budowy
Nie tylko duże, realizowane inwestycje drogowe są ważne dla Mieszkańców. Równie istotne są także te mniejsze, które ułatwiają życie.


Wśród nich m.in. właśnie zakończona realizacja odbudowania od podstaw schodów od zachodniej strony nad Brdę - Młynówkę z ul. Focha i Mostów Solidarności. Piesi ponownie mogą komfortowo, a przede wszystkim bezpiecznie schodzić po nowych stopniach.
Z kolei na Łęgnowie na odcinku od Toru Regatowego do granic Miasta Bydgoszczy, wykonaliśmy nowe, drewniane konstrukcje pomostów - pięciu mostków w ciągu wszystkich dróg gminnych przechodzących przez kanał wodny.
Wczoraj pisaliśmy tj. 04.06., że dzisiaj tj. 05.06. w nocy, sfrezujemy zdegradowany fragment nawierzchni jezdni ulicy Nakielskiej, a konkretnie dojazd do ronda Grunwaldzkiego - przy Auchan. Robotę już wykonaliśmy, przygotowując się do ułożenia nowego dywanika bitumicznego.
To jeszcze nie koniec - kolejne inwestycje już czekają do realizacji. Mamy m.in. tzw. ZRIDy (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) na ulicę Siedlecką od ulicy Chmielnej do Koronowskiej. Przekazanie placu budowy - wykonawcy zaplanowaliśmy na 10. czerwca.
Kolejny ZRID mamy na kontynuację robót rewitalizacyjnych w Starym Fordonie. Zezwolenie obejmie uliczki: Nad Wisłą, Promenada, Filomatów, Zakładowa, Frycza Modrzewskiego, Rybaki. Warto dodać, że to ostatnie z pozwoleń, które potrzebujemy. Po otrzymaniu wspomnianego, zostaną przygotowane projekty wykonawcze, kosztorysy, specyfikacje. Przetarg zaplanowaliśmy na jesień.
Kolejną, tym razem kluczową dla ruchu inwestycję opisaliśmy w oddzielnym artykule.