022
Rozpoczynają się prace związane z rozbiórką i budową wschodniego wiaduktu drogowego nad torami kolejowymi (w kierunku do Osielska) w ciągu ulic: Wyszyńskiego i Armii Krajowej (na wysokości nekropolii).

Wykonawca zadania zaczął zwozić elementy zaplecza budowy oraz materiały. Jednocześnie podjął prace przygotowawcze do realizacji inwestycji. W związku z tym, mogą występować nieznaczne utrudnienia w ruchu na łącznicy ulicy Modrzewiowej.

Bern

Na kolejnym etapie realizacji, tuż za stacją benzynową, firma przygotuje przejazd ze wschodniej jezdni ulicy Wyszyńskiego (prowadzącej do Osielska) - na zachodnią (prowadzącą do miasta) i ruch w obie strony poprowadzi po wiadukcie zachodnim. Zachowa przy tym przepustowość konstrukcji. Auta od strony Osielska do miasta pojadą dwoma pasami, a w kierunku przeciwnym jednym. Termin zmiany, to 10 czerwca.
Zasadnicze roboty rozbiórkowe, firma zaplanowała na II połowę czerwca. Zanim to nastąpi, wykonawca wprowadzi opisaną wcześniej zmianę w organizacji ruchu.
Zakończenie wszystkich robót zostało zaplanowane na koniec tego roku, jednak ruch zostanie przywrócony, w chwili, jak będzie to możliwe. Oznacza, to, możliwość prowadzenia robót wykończeniowych przy jednoczesnym otwarciu nowej konstrukcji dla aut, pieszych i cyklistów. 
Warto dodać, że w planach mamy także przebudowę drugiego wiaduktu, która najprawdopodobniej rozpocznie się za 2 lata.
Na uwagę zasługuje fakt, że wiadukty po przebudowie będą miały najwyższą nośność przewidywaną przez normy krajowe. Znajdą się także na nich chodniki i pełnowymiarowe drogi dla rowerów.