017
W minionym tygodniu wykonawca budowy II etapu Tarasy Uniwersyteckiej, zlikwidował zwężenie przed wiaduktem samochodowym na ulicy Jana Pawła II tzn. w kierunku na południe – Inowrocław. Auta do wiaduktu jadą wszystkimi pasami, krótko przed, muszą korzystać z jednego, ponieważ z prawego, z wykorzystaniem podnośnika, są prowadzone roboty przy zabudowie wiaduktu. Jednak tuż za wlotem z ulicy Karpackiej, kierowcy mogą korzystać z całej szerokości nowej jezdni.

Bern

Nieskrępowanie podążają na Inowrocław. Trochę słabiej jest za skrzyżowaniem ulic: Kujawska – Brzozowa. Mimo dostępnych dwóch pasów na ulicy Brzozowej, za skrzyżowaniem z ul. Kujawską, ruch spowalnia konieczność zmiany pasa z prawego na lewy. Nie wszyscy chcą się podzielić jezdnią i niechętnie wpuszczają kierowców z lewego pasa na prawy. Z pewnością ruch usprawniłoby zastosowanie „suwaka".

Bern

Kierowcy nie hamując ze zmniejszoną prędkością, sprawnie zjeżdżaliby ze skrzyżowania. Tym samym nie blokowali jazdy na wprost jadącym ulicą Kujawską na Inowrocław.