Przetarg
Ogłosiliśmy kolejne dwa bardzo ważne dla ruchu drogowego przetargi. Jeden dotyczy kontynuacji programu stabilizacji dróg gruntowych, a drugi przebudowy pochodzącego z 1984 roku wiaduktu, wyprowadzającego ruch z miasta w kierunku do Gdańska.

 Kontynuujemy program utwardzanie dróg gruntowych płytami ażurowymi. Realizację programu rozpoczęliśmy w minionym roku. Ponieważ się sprawdził, a co najważniejsze zyskał akceptację mieszkańców, podjęliśmy decyzję o kolejnych realizacjach. W konsekwencji poszukujemy wykonawcy na ustabilizowanie nawierzchni kolejnych pięciu ulic: Spadochroniarzy, Laskowickiej oraz odcinków ulic: Pelikanowej, Władysława Warneńczyka i Wincentego Pola.
Jednocześnie szukamy wykonawcy, który przeprowadzi modernizację wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej w kierunku do Gdańska. Po przebudowie konstrukcji, parametry mają odpowiadać obecnym obostrzeniom - dotyczącym dróg o dużym natężeniu ruchu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że tylko w Bydgoszczy na 1 000 mieszkańców przypada 600 samochodów, a tendencja wzrostu wskaźnika motoryzacji stale rośnie. Dotyczy to, nie tylko naszego miasta, ale w ogóle kraju. Ruch na ulicach Fordońskiej, Szubińskiej, opisywanej Armii Krajowej, czy przebudowywanej w tej chwili ulicy Grunwaldzkiej jest liczony w dziesiątkach tysięcy aut na dobę, stąd decyzja o przebudowie. Po zakończeniu inwestycji również rowerzyści będą mogli korzystać z przeprawy nad torowiskiem kolejowym i śmiało kręcić w kierunku Lasu Gdańskiego, czy Myślęcinka.