W związku z możliwymi utrudnieniami w ruchu na ul. Fordońskiej spowodowanymi protestem mieszkańców, który został zaplanowany na środę (9 października) w godz. 16-17 zachęcamy wszystkie osoby podróżujące tą trasą  do wybrania tramwajów lub alternatywnych dróg łączących  Centrum z Fordonem.

Mieszkańcy Siernieczka, protest związany z uciążliwym sąsiedztwem firmy Remondis zaplanowali na środę 9 października. Polegać ma on na blokadzie ul. Fordońskiej w godzinach szczytu tj. 16-17.  Osoby, które w tych godzinach zamierzają poruszać się ul. Fordońską zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej – linii tramwajowych 3,5,7,10 lub wybierania alternatywnych dróg.

Ulicę Fordońską można ominąć korzystając z ulic:

  • Przemysłowej i Witebskiej
  • Inwalidów i Lewińskiego
  • Zamczysko, Pod Skarpą, Matki Teresy z Kalkuty

Na dojazd do Fordonu warto zarezerwować więcej czasu. Autobusy w razie konieczności będą również kierowane objazdami. Komunikat o utrudnieniach wyświetlany jest na tablicach zmiennej treści systemu ITS.

Warto wiedzieć

Miasto Bydgoszcz nie ma uprawnień do cofnięcia zgody na działalność firmie Remondis. Więcej informacji o działaniach podjętych przez miasto znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl