Powrót

Linie Turystyczne

Bydgoski Tramwaj Wodny sezon 2017

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Bydgoski Tramwaj Wodny stał się jedną z ulubionych i najpopularniejszych wakacyjnych atrakcji Bydgoszczy. Możliwość podziwiania miasta z zupełnie innej perspektywy – z wody – przyciąga z roku na rok coraz więcej Bydgoszczan, a także turystów z najdalszych miast Polski, a nawet spoza kraju.  

Czytaj więcej...

Autobusem do Ostromecka

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Nie mają Państwo planów na nadchodzący weekend? Zapraszamy do skorzystania z sezonowej linii autobusowej nr 75 i wybrania się na piękną wycieczkę do Ostromecka.

We wsi znajduje się okazały zespół pałacowo-parkowy należący kiedyś do rodziny Schönborn, a od 1890 do 1945 roku do rodziny von Alvensleben. Zespół pałacowo-parkowy składa się z trzech pałaców: Pałacu Starego, Pałacu Nowego i Pałacyku Myśliwskiego oraz rozległego parku w stylu angielskim o powierzchni 36ha.

Jedną z najprzyjemniejszych atrakcji w letnie, ciepłe dni jest wypoczynek w ostromeckim parku. Park, jest wielki, okazały i pięknie położony na wysokim brzegu Wisły. Pełno w nim okazów starych pomnikowych drzew i krzewów, w tym również okazów niewystępujących w polskiej florze. W tak pięknym parkowym otoczeniu trzy zabytkowe pałace prezentują się wyjątkowo okazale.

Czytaj więcej...

"Ogórkowe" linie turystyczne 100 i 102

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Od sierpnia 2013 roku w Bydgoszczy można skorzystać z ciekawej atrakcji turystycznej dla całej rodziny jaką jest przejazd zabytkowym autobusem na dwóch malowniczych trasach.

Linia turystyczna nr 100 kursuje na trasie Stary Rynek – Myślęcinek, natomiast linia turystyczna nr 102 na trasie Stary Rynek – Exploseum. Przebieg tras skonstruowany został w taki sposób, aby umożliwić pasażerom szybkie i przyjemne dotarcie do najciekawszych miejsc w Bydgoszczy, takich jak Stare Miasto, Wyspa Młyńska, Myślęcinek, Muzeum Wodociągów, ulica Gdańska, Exploseum i wiele innych. Niewątpliwym atutem tych linii jest umiejscowienie początkowego przystanku w samym sercu miasta – na Starym Rynku, co pozwala podziwiać zabytkowe autobusy nie tylko korzystającym z nich pasażerom, ale także odwiedzającym Starówkę turystom i mieszkańcom.

Czytaj więcej...

Wakacyjna linia tramwajowa nr 0

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Na bydgoskich torach można spotkać tramwaje sprzed lat! Podczas wakacji w każdą sobotę, niedzielę i święta skorzystać można z wakacyjnej linii tramwajowej nr 0, która jest obsługiwana przez wagony retro typu Herbrand i 5N. Najstarszy bydgoski tramwaj – Herbrand – z uwagi na odkryte pomosty dysponowany jest do ruchu przeważnie w dni słoneczne. W dni deszczowe i pochmurne na przystankach pojawia się czerwona „eNka”. Tramwaj ten jest ogromna atrakcją dla dzieci, młodzieży, osób starszych i turystów i zawsze cieszy się dużą popularnością.

Czytaj więcej...