Powrót

Aktualności komunikacyjne

Ster na Bydgoszcz - wzmocnienia w komunikacji publicznej

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Informujemy, że w związku z organizacją imprezy pn. Ster na Bydgoszcz w noce 22/23 i 23/24.06.2018 r. wprowadzone zostaną wzmocnienia w funkcjonowaniu komunikacji nocnej:

  • linia nr 31N na odcinku Dworzec Leśne – plac Kościeleckich – Kapuściska – 2 dodatkowe autobusy przegubowe,
  • linia nr 32N na całej trasie – 2 dodatkowe autobusy przegubowe,
  • linia nr 33N na całej trasie – 3 dodatkowe autobusy przegubowe,
  • linia nr 35N na całej trasie - 1 dodatkowy autobus krótki.

Wydłużony zostanie również czas kursowania linii tramwajowej nr 10.

17.06.2018r. - Powitanie lata 2018

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W związku z imprezą organizowaną w Myślęcinku pn. Powitanie Lata, 17.06.2018 r. (niedziela) wprowadzone zostaną następujące zmiany i wzmocnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

  • w godzinach około 14 – 22.30 uruchomiona zostanie linia specjalna nr 105 na trasie: Rekinowa – M. Kolbego – Grunwaldzka – W. Pileckiego – Żeglarska – Dworzec Główny – Zygmunta Augusta – Zaświat – Powstańców Warszawy – Gdańska – Myślęcinek,
  • linia tramwajowa nr 10 będzie kursowała w godzinach około 14 – 22.30 ze zwiększoną częstotliwością na wydłużonej trasie do pętli Łoskoń,
  • do obsługi linii tramwajowych nr 1 i 2 skierowane zostaną pojazdy o zwiększonej pojemności,
  • linia autobusowa nr 52 będzie kursowała w godzinach 14-22.30 ze zwiększoną częstotliwością,
  • do obsługi linii autobusowej nr 65 przeznaczone zostaną autobusy przegubowe.

 

Nowe rekordy wypożyczeń roweru aglomeracyjnego

Czytaj więcej...Czytaj więcej...
Jak wynika z informacji przekazanych przez operatora roweru aglomeracyjnego w naszym mieście, pasmo kolejnych rekordów bitych przez Bydgoszczan zdaje się nie mieć końca.

Czytaj więcej...

Zmiany w komunikacji na Kapuściskach od 13 czerwca

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Uprzejmie informujemy, że w związku z realizacją kolejnego etapu prac remontowych na pętli Kapuściska zamknięte dla ruchu kołowego zostanie skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego / Chemiczna – wykonana została jezdnia serwisowa. Jednocześnie nastąpi otwarcie skrzyżowania ulic Wojska Polskiego / Baczyńskiego. Od pierwszych godzin rannych dnia 13.06 br. (środa) zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji autobusowej:

Linia nr 53 powróci na swoją standardową trasę.

Linie nr 59, 61 i ZaT zostaną skrócone do przystanku Wojska Polskiego / Baczyńskiego zlokalizowanego na północnej jezdni Wojska Polskiego. Wariant do Łęgnowa  (linia nr 59 ) i Mokrej (linia nr 61) nie ulegną zmianie. Linie tych wariantów będą zatrzymywały się na czasowo przeniesionym przystanku pn. Kapuściska jadąc  w kierunku węzła Szarych Szeregów.

Linia nr 73 będzie zatrzymywała się na tymczasowym przystanku początkowo – końcowym pn. Kapuściska zlokalizowanym na ulicy Wojska Polskiego przed ulicą  Baczyńskiego. Linia ta w kierunku Pod Skarpą zawraca na skrzyżowaniu Wojska Polskiego / Baczyńskiego.

Rozkłady jazdy 31N nie ulegną zmianie. Linia ta w kierunku węzła Szarych Szeregów będzie zatrzymywała się na czasowo przeniesionym przystanku pn. Kapuściska.

Wszystkie zmienione rozkłady jazdy dostępne są tutaj.