Powrót

Aktualności komunikacyjne

23.09.2018 r. - zmiany na 91 i 96

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W związku z imprezą sportową pn. VIII BIEG TRZEŹWOŚCI i XII RAJD ROWEROWY, Brzoza – Przyłęki, w dniu 23.09.2018 r. (niedziela) nastąpi skrócenie tras przebiegu międzygminnych linii nr 91 i 96.
Linia nr 91 kurs z Błonia o godzinie 13.20 będzie kończyć swój bieg w miejscowości Przyłęki na przystanku pn. Przyłęki / Młyńska. Z obsługi pasażerskiej dla tej godziny zostaną wyłączone następujące przystanki: Przyłęki / Kościół, Przyłęki / Cicha, Przyłęki.

Linia nr 96 kurs z Błonia o godzinie 15.30 będzie kończyć swój bieg w miejscowości Zielonka na przystanku Zielonka / Bocianowo. Z obsługi pasażerskiej dla tej godziny zostaną wyłączone następujące przystanki: Zielonka / Orzechowa, Przyłęki / Biznesowa, Przyłęki / Młyńska, Przyłęki / Kościół, Przyłęki / Cicha, Przyłęki.

22 września - zmiany w komunikacji publicznej

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Bydgoszcz po raz kolejny włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu http://www.mobilityweek.eu/

 

Idea zrównoważonego transportu promuje zmniejszanie liczby pojazdów szkodliwych dla środowiska, zmianę nawyków komunikacyjnych i zachęca do korzystania ze zbiorowych środków komunikacji miejskiej. Przyczynia się to do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, co poprawia jakość życia w mieście.

 

W związku z obchodami Europejskiego Dnia Bez Samochodu w dniu 22.09.2018 r. (sobota) zostanie uruchomiona linia turystyczna nr 100 w relacji plac Kościeleckich – Las Gdański.
Dodatkowo uruchomiona zostanie zabytkowa linia tramwajowa nr 0 na trasie Bałtycka - Las Gdański.
Obsługę zapewni umundurowana obsługa konduktorska. Na linii turystycznej obowiązywać będzie standardowa taryfa opłat ZDMiKP.

Dodatkowo informujemy, że wzmocniona zostanie obsługa Parku Przemysłowego w związku z odbywającym się tam koncertem w dniu 22 września br.
Linia nr 68 będzie kursowała ze zwiększoną częstotliwościa w godzinach 16-22 oraz uruchomiona zostanie linia specjalna nr 209 na trasie rondo Jagiellonów - Park Przemyslowy/Exploseum.

 

Przypominamy, że w dniu 22 września komunikacja publiczna jest bezpłatna dla właścicieli oraz współwłaścicieli pojazdów za okazaniem dowodu rejestracyjnego oraz dowodu osobistego.

Rozkłady jazdy linii specjalnych dostępne są tutaj.

Kapuściska - zmiany od 19 września

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Informujemy, że w związku z kolejnym etapem prac remontowych na ulicy Wojska Polskiego zamknięty dla ruchu kołowego zostanie odcinek południowej jezdni Wojska Polskiego pomiędzy ulicami  K. K. Baczyńskiego / Chemiczną. Od pierwszych godzin rannych dnia 19.09 br. (środa) zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji autobusowej:

  • Linie nr 59 – wariant podstawowy nadal skrócony do przystanku Wojska Polskiego / Baczyńskiego. Wariant Błonie - Łęgnowo bez obsługi przystanku pn. Kapuściska, wariant Łęgnowo – Błonie zatrzymuje się na przystankach pn. Kapuściska i Wojska Polskiego / Baczyńskiego.
  • Linia nr 61 - wariant podstawowy nadal skrócony do przystanku Wojska Polskiego / Baczyńskiego. Warianty Rekinowa – Mokra zatrzymują się przystanku pn. Kapuściska (zlokalizowanym na ulicy Chemicznej za ulicą Wojska Polskiego), warianty Mokra – Rekinowa zatrzymują się na przystankach pn. Kapuściska i Wojska Polskiego / Baczyńskiego.
  • Linia nr 73 będzie zatrzymywała się na przystanku początkowo – końcowym pn. Kapuściska zlokalizowanym na ulicy Wojska Polskiego za ulicą Chemiczną. Linia ta wykona zawrotkę w kierunku Pod Skarpą zgodnie z przesłaną mapką (na wysokości skrzyżowania Wojska Polskiego / K. K. Baczyńskiego).
  • Linia nr 31N - warianty do Łoskonia zatrzymują się na przystanku pn. Kapuściska (zlokalizowanym na ulicy Chemicznej za ulicą Wojska Polskiego); warianty do Dworzec Leśne / Podkowa zatrzymują się na przystankach pn. Kapuściska i Wojska Polskiego / Baczyńskiego.
  • Przystanek pn. Wojska Polskiego / Baczyńskiego w kierunku ulicy Chemicznej zlokalizowany za skrzyżowaniem ulic: Wojska Polskiego – Baczyńskiego zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie. 
  • Przystanek pn. Wojska Polskiego / Łukasiewicza ulegnie likwidacji.

Dodatkowy przystanek dla linii nr "ZaT4"

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Informujemy,  że na wniosek pasażerów od 20 września br. (czwartek) zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek dla linii "ZaT4" pn. Glinki / Szpitalna w obydwu kierunkach. Wprowadzenie do trasy linii za T4 tego przystanku ma na celu ułatwienie pasażerom przesiadkę z linii autobusowych nr 56 i 68.