Powrót

Uspakajamy ruch na Nakielskiej przed szkołami

Mikro progi NakielskaMikro progi Nakielska
Kontynuujemy działania poprawiające bezpieczeństwo pieszych na ulicy Nakielskiej. Wykonaliśmy tzw. mikro progi zwalniające przed przejściami dla pieszych przy szkołach.


Pierwsze progi wykonaliśmy na skrzyżowaniu ulic Nakielskiej z ulicą Pijarów przed przejściem dla pieszych, z którego przede wszystkim korzystają dzieci chodzące do szkoły przy ulicy Pijarów. Drugą serię progów ułożyliśmy kilkaset metrów dalej, jadąc w kierunku ulicy Łochowskiej również przed szkołą.
Wcześniej odnowiliśmy tzw. zebry, wykonaliśmy piktogramy – znaki na jezdni, informujące o zbliżaniu się kierowców do przejścia dla pieszych i tym samym mobilizujące do zmniejszenia prędkości i zachowania szczególnej ostrożności. Pisaliśmy o tym 19.07.: http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/index.php/pl/aktualnosci-2/aktualnosci-drogi/4186-bezpieczniej-na-ulicy-nakielskiej-i-nie-tylko
Mikro progi, to kolejny element uspokojenia ruchu na ulicy Nakielskiej. W minionych latach na przejściach dla pieszych przy szkołach zainstalowaliśmy sygnalizacje świetlne tzw. wzbudzane, czyli działające po naciśnięciu przycisku znajdującego się na słupie sygnalizatora. Wprowadziliśmy ograniczenie prędkości do 40km/h. Na przejściach dla pieszych za skrzyżowaniem ulicy Nakielskiej z ulicą Bronikowskiego w kierunku zachodnim na najszerszych fragmentach jezdni wykonaliśmy azyle bezpieczeństwa, tak, żeby piesi całą szerokość jezdni mogli bezpiecznie pokonywać w dwóch etapach, korzystając z azyli.
Jadąc w kierunku do miasta na odcinku ulicy Nakielskiej od skrzyżowania z ulicą Bronikowskiego do ronda Grunwaldzkiego, ustawiliśmy tzw. znaki aktywne z pulsującym światłem ostrzegawczym o zbliżaniu się kierowcy do przejścia. Dodatkowo przed zebrami zamontowaliśmy światła odblaskowe w jezdni. Wszystko po to, żeby piesi czuli się bezpiecznie, a kierowcy byli „atakowani", jak największą liczbą bodźców w celu zachowania szczególnej ostrożności.