Powrót

Aktualności

Zmiany w organizacji ruchu w obrębie Starego Miasta od 22.09

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy uprzejmie informuje, że na czas imprezy pn. „Europejski Dzień Bez Samochodu”, imprez na Wyspie Młyńskiej połączonych ze „Zwiedzaniem Młynów Rothera” oraz „Zlotu Fordów Mustangów – Western Mustang Weekend”  zaplanowano zmiany w obowiązującej organizacji ruchu w obrębie Starego Miasta, Wyspy Młyńskiej i Placu Teatralnego. Na potrzeby „Europejskiego Dnia Bez Samochodu” w dniu 22 września br. w godz. 08.00-18.00 zostaną zamknięte dla ruchu kołowego następujące ulice Starego Miasta: Długa (od ul. Jan Kazimierza do ul. Przyrzecze), Niedźwiedzia, Jana Kazimierza, Batorego, Jezuicka, Stary Rynek. Pojazdy przemieszczające się ul. Malczewskiego i ul. Grodzką będą na skrzyżowaniu z ul. Mostową kierowane w stronę ul. Przy Zamczysku. Dodatkowo na ul. Krętej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Ze względów bezpieczeństwa na czas trwania imprez na Wyspie Młyńskiej połączonych ze zwiedzaniem Młynów Rothera zostanie ona zamknięta dla ruchu Zmiany zaczną obowiązywać od godzin porannych w dniu 22 września br., zakończą się w dniu 23 września br. koło godziny 24.00. Parking ogólnodostępny zlokalizowany przy Młynach Rothera od dnia 21 września br. od godz. 16.00 zostanie zaadoptowany na potrzeby obsługi technicznej zaplanowanych wydarzeń plenerowych. Na potrzeby „Zlotu Fordów Mustangów – Western Mustang Weekend”, który odbędzie się na Palcu Teatralnym w dniu 22 września br. w godz. 08.00-18.00 zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. Mostowa i Plac Teatralny. Wyznaczone parkingi na Placu Teatralnym na potrzeby zlotu zostaną wyłączone z funkcjonowania od piątku od godz. 17. Z uwagi na bezpieczeństwo prosimy o bezwzględne stosowanie się do czasowego oznakowania oraz poleceń służb porządkowych regulujących ruch w obrębie ulic objętych czasową organizacją ruchu. Za utrudnienia w ruchu uprzejmie przepraszamy.

Zmiana organizacji na ul. Wojska Polskiego od 12.09

Informujemy, że w nocy z 11 na 12 września dla ruchu zostanie otwarte nowo wybudowane rondo na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ul. Chemicznej. Ponadto nadal ruch samochodowy będzie odbywał się dwukierunkowo jezdnią południową ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Baczyńskiego do ul. Chemicznej. Od 12 września zostanie rozebrana jezdnia tymczasowa przez pętle tramwajową.

Zamknięcie skrzyżowania Celnej, Cechowej i Ordynackiej od 10.09

Informujemy, iż od dnia 10.09.2018r. wprowadzony zostanie 3 etap czasowej organizacji ruchu na zadaniu pn. „Przebudowa ulicy Celnej w Bydgoszczy".
W związku z tym zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic: Celnej, Cechowej i Ordynackiej. Będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy na ulicach Cechowej i Ordynackiej, na odcinku od ul. Pielęgniarskiej do ul. Celnej.
Powyższa organizacja ruchu obowiązywać będzie do dnia 30.09.2018r.

Stary Rynek - zmiana organizacji ruchu od 10.09

Informujemy, że od poniedziałku tj. 10.09.2018r. na płycie Starego Rynku wprowadzona zostanie organizacja rucha na czas robót - ETAP I obejmujący zamknięcie jezdni Północnej. Prace prowadzone będą w obrębie skrzyżowania Farna – Malczewskiego – Stary Rynek.
Czas zamknięcia to około dwa tygodnie.

Załączniki:
Pobierz plik (COR Stary Rynek Etap I.pdf)COR Stary Rynek Etap I.pdf[ ]1144 kB